PŘIHLÁŠENÍ
VYHLEDÁVÁNÍ
porovnaní projektoru
kalkulačka
ODDĚLENÍ
Projektory
PROFI plazmové a LCD obrazovky
Projekční plochy
Zpětné projektory
Tabulové systémy
Distribuce signálu
Držáky a montáž AV
Servis
Diaprojektory
Kabely Premium


Lampy pro projektory
Jak vybrat ten nejvhodnější projektor?

V prvé řadě je nutné zvážit několik následující faktorů :

Jaký signál budete nejčastěji zobrazovat ? - rozlišení, kontrast, formát, technologie
V případě zobrazování VGA (počítačového) signálu bude nejjednodušší volit rozlišení dle rozlišení počítače, který používáte. Pokud však neprezentujete často drobný text např. z tabulkových editorů, ale spíče používáte Power Point nebo video signál bude Vám postačovat i rozlišení SVGA 800x600. Vzhledem k současným trendům a s ohledem na budoucí vývoj doporučujeme XGA 10240x768.

Jestliže hodláte sledovat převážně filmy z DVD, videa, apod. bude vhodné volit přístroje s vyšším kontrastem. Jednoduše řečeno čím vyšší hodnota kontrastu, tím budou černé plochy obrazu skutečně černější.

Bude projektor instalován "napevno" nebo bude přemisťován? - velikost a váha projektoru
Říká se, že za velikost se platí, i když v tomto případě v spíše naopak. Od určité hranice (těch nejlevnějších projektorů cca. 40 tis. Kč, 2,9kg) čím menší tím o hodně dražší.

Za jakých světelných podmínek bude projektor používán? - svítivost
Hodnoty svítivosti se udávají v jednotkách ANSI lumen. U nejméně výkonných projektorů začínají tyto hodnoty na 700 ANSI lm, u projektorů pro standardní užití se v současnosti svítivosti pohybuje zhruba mezi 1400 a 2000 ANSI lm a u konferenční přístrojů začínají na 3000ANSI.

Svítivost projektoru se projeví vždy až ve zhoršených světelných podmínkách - při nedostatečném zatemnění. To znamená, že v absolutní tmě svítí všechny projektory stejně. Máte-li možnost zatemnění není nutné ihned sahat po nejvýkonnějších modelech, jestliže ale hodláte projektor použít pro mobilní prezentace doporučujeme počítat s rezervou a pořídit model se svítivostí kolem 2000 ANSI lm. Pro konferenční instalace je vždy nejlepší prokonzultovat řešení s naším technikem. V případě, že bude prostor před plátnem více osvětlen stojí za úvahu řešení zadní projekcí.

Jak velký obraz, z jak velké vzdálenosti? - objektiv
Obecně platí čím větší vzdálenost mezi projekční plochou a projektorem tím větší obraz. V případě, že upřednostňujete skutečně maximální obraz z malé vzdálenosti je nejlépe použít projektor s širokoúhlým objektivem. Jestliže ale nebude možné projektor umístit do vzdálenosti přibližně se rovnající úhlopříčce obrazu, bude nejlepší volbou projektor se standardním nebo dokonce úzkoúhlým objektivem.

Samozřejmostí všech projektorů je funkce zoomu, která v určitém rozsahu umožňuje vyladění rozměrů obrazu přesně dle projekční plochy.

Bude projektor svítit na projekční ze předu, ze zadu, ze z hora nebo ze zdola?
Nejběžnější použití je projekce ze zdola a ze předu. Pro pevné instalace je často volena projekce stropní (ze zhora), kdy je využito funkce horizontálního převrácení obrazu, jenž nabízí většina projektorů. Projekce zezadu je vhodná do více osvětlených prostor a umožňuje ji také většina projektorů je však nutné počítat s použitím speciální projekční plochy.

Bude projektor svítit na projekční plochu z boku? - korekce vertikálního keystone (lichoběžníkového zkreslení)
Některé přístroje umožňují instalaci i mimo středovou osu obrazu. Tato funkce je zejména vhodná pro domácí použití.

Spodní nebo stropní montáž nebo vysouvací umístění do podhledu.
Vše závisí od Vašich estetických nároků. Dokážeme projektor instalovat tak, aby byl stisknutím jednoho tlačítka vysunut z podhledu a ihned připraven k použití a poté v době, kdy není používán opět ukryt před Vašimi zraky.

Projekční plocha pevně umístěná nebo mechanicky či elektricky rolovací.
Opět otázka vkusu.

Ať už budete zvažovat jakékoliv možností neváhejte se s důvěrou obrátit na náš odborný personál, který Vám vždy navrhne úspěšné řešení.

officepoint asistence - 24 hodin denně, 7 dní v týdnu Vám poskytneme radu nebo pomoc na čísle 777 POINT 1 (777 76468 1)

officepoint infoline - volejte ZDARMA a žádejte informace na
bezplatné zelené lince 800 169 473
©2024 Všechna práva vyhrazena MEDIA-POINT.cz
Lampy do projektorů | Servis tepelné techniky